W dniach od 24 czerwca do 1 lipca w ramach zorganizowanych przez Siostry Misjonarki „wakacyjnych spotkań z Bogiem” grupa ponad dziesięciorga dzieci z budapesztańskiej parafii przebywała w Sárospatak, w gościnnym domu sióstr Elżbietanek. Każdy dzień pobytu w Sárospatak dzieci rozpoczynały i kończyły modlitwą, aktywnie uczestnicząc we Mszach Świętych.
 
Przewodnikiem duchowym tego wyjątkowego pobytu była św. Elżbieta, której to śladami codziennie podążaliśmy, poznając miasto Sárospatak i okolice. Siostry Elżbietanki przygotowały konkurs o św. Elżbiecie, na zwycięzców czekały liczne nagrody.
 
Oprócz duchowej strawy, pobyt w Sárospatak obfitował w wiele atrakcji - wyjazd wagonikami nad węgierskie Morskie Oko, zwiedzanie zamków Rákocziego, zdobycie pięknego, choć wysoko położonego zamku w Fűzér, jazda kolejką górską, piesze wędrówki do znanych kąpielisk i basenu. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia sportowe, a w szczególności piłka nożna (mecz kadra kontra dzieci), gdzie kapitanem był o. Andrzej Kostecki.
 
Dziękujemy wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom, dzięki którym mogliśmy tak owocnie i pożytecznie spędzić czas w uroczym miejscu.
 
Wspólnie spędzony czas był dla naszych dzieci czasem aktywnego wypoczynku, oraz pogłębieniem życia religijnego.