Dnia 27 czerwca dzieci z naszej parafii udały się na wycieczkę kończącą rok formacyjny. Wśród dzieci były dziewczynki śpiewające w scholce parafialnej, ministranci, a także te osoby, które uczestniczyły w niedzielnej Eucharystii i przez cały rok zbierały naklejki do specjalnego dzienniczka. Opiekunami grupy byli: s. Joanna, s. Monika, ks. Piotr i ks. Wadzim.
 
Przed wyjazdem ks. Proboszcz Ryszard zaprosił nas do wspólnej modlitwy w kościele i jak prawdziwych pielgrzymów pokropił nas wodą święconą. Naszą wyprawę zaczęliśmy od pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej. Po wspólnej modlitwie i wysłuchaniu historii związanej z tym wyjątkowym miejscem chętne dzieci mogły wejść na wieżę widokową.
 
Następnie udaliśmy się do Dobrzycy, gdzie znajdują się ogrody tematyczne. Największą atrakcją dla dzieci był spacer w labiryncie grabowym o powierzchni 1 hektara. Obok labiryntu znajdowała się wieża o wysokości 19 m, z której można było podziwiać piękne ogrody. Na zakończenie wycieczki posililiśmy się w McDonaldzie.
 
Wszyscy pełni niesamowitych wrażeń wróciliśmy do Płot. Bogu dzięki za ten wyjątkowy dzień i piękną pogodę. Czekamy na kolejne tak udane wycieczki :).