5 czerwca 2017r., w Uroczystość NMP Matki Kościoła, po raz 69. na wspólnej modlitwie i uwielbieniu Jezusa Eucharystycznego spotkała się Polonia Belgijska w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Montaigu-Scherpenheuvel, małym miasteczku nieco ponad 50 km od Brukseli.
 
W cichej modlitwie przed figurką Matki Bożej i w procesji eucharystycznej wzięli udział Polacy przybyli z wszystkich stron Belgii: Gandawy, Antwerpii, Brukseli, Genk, Liege, Ressaix, Charleroi. 
 
Uroczystościom przewodniczył Ks. Prałat Ryszard Sztylka - Rektor Polskiej Misji Katolickiej, a z grupami pielgrzymów przybyli Ojcowie Oblaci oraz Kapucyni, zaangażowani w duszpasterstwo Polaków.
 
Była to też pielgrzymka dziękczynna dzieci, które przystąpiły w tym roku do sakramentu I Komunii świętej.  W PMK w Brukseli ten sakrament przyjęło 291 dzieci, a blisko 60 dzieci w Antwerpii. Część z nich uczestniczyła wraz z Siostrami Misjonarkami z Brukseli i s. Małgorzatą Lubas FMM-posługującą w Antwerpii, w Eucharystii dziękczynnej za dar Pierwszej Komunii oraz w procesji eucharystycznej. 
 
 
Krótka relacja i więcej zdjęć z uroczystości na stronie Radio Maryja