1 czerwca we wczesnych godzinach porannych wyruszyłyśmy z parafii Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w Warszawie z dziećmi komunijnymi na Jasną Górę, by tam wraz z innymi świętować ich święto, Dzień Dziecka. Spotkanie pod hasłem „Moje Mama jest Królową” zostało zorganizowane przez dziecięce wydawnictwa Katolickie.
  
Po przyjeździe zostaliśmy zarejestrowani przez organizatorów. Następnie przeszliśmy na Wały Jasnogórskie, by tam włączyć się już w całe spotkanie, które rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem księdza biskupa Antoniego Długosza. Następnie dzieci w procesji przeszły do Bazyliki, by złożyć naszej Mamie serce ze swoim darem, który pragnęłyby Jej ofiarować.
 
Po procesji czekały na dzieci dalsze atrakcje na świeżym powietrzu. Pogoda nam dopisała, więc dzieci jak i dorośli mogli korzystać z przygotowanych niespodzianek. Po zakończonej zabawie wyruszyliśmy na pyszny obiad, który przygotowały dla nas Siostry Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Oczywiście nie mogło zabraknąć czasu na kupno pamiątek i na wstąpienie w drodze powrotnej na przepyszne lody.
 
W tym dniu każdy z nas mógł poczuć, że nasza Mama Maryja jest Królową, a my jej ukochanymi dziećmi.
 
 
Filmik z wydarzenia, w którym jest m.in. wywiad z s. Nataszą