W dniach 20-21 maja zorganizowałyśmy pielgrzymkę do Holywell i Penrhos dla członków Róży Różańcowej z Lancaster w Wielkiej Brytanii. Właściwie byli to zaledwie przedstawiciele naszej Róży, ale ważne, że zaczęliśmy naszą integrację. Ufamy, że na następny wyjazd będzie nas więcej.
 
Po drodze zwiedziliśmy przepiękną katedrę w Chester, zasmakowaliśmy klasztornej zupy, by pełni sił udać się do miejsca ważnego dla Walijczyków, Holywell, zwanym walijskim Lourdes – miejsce cudownego źródła i sanktuarium poświęconego św. Winifrydzie. Tutaj także co roku, już od wielu lat spotyka się Polonia z Północnej Anglii, by wspólnie wypraszać potrzebne łaski i odczuć ducha solidarności na emigracji. Przy bijącym źródle odmówiliśmy różaniec, następnie zwiedziliśmy miejscowe muzeum poświęcone św. Winifrydzie i ruszyliśmy w drogę do Penrhos. Tam przywitani serdecznie przez siostry, budowaliśmy wspólnotę stołu przy kiełbasce z grilla.
 
Kolejny dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą, by następnie ruszyć w dalsza drogę i wieczorem powrócić do domów. Po drodze odwiedziliśmy malowniczą walijską wioskę Bedgelert, a następnie piękne miasteczko Conwy z okazałym zamkiem średniowiecznym i najmniejszym domem w Wielkiej Brytanii. Dziękujemy Maryi za Jej opiekę, budowaną wspólnotę modlitwy i stołu oraz za piękne słoneczne widoki. Bogu dzięki za spotkanych na szlaku dobrych ludzi.