W dniach 11-13 lutego w La Ferté koło Paryża odbyło się spotkanie formacyjne dla sióstr pracujących w Wielkiej Brytanii. Poprowadził je ks. Robert Grzybowski, który przybył z pustelni w Poletyłach, na Podlasiu.
 
Wspólne spotkanie w gronie sióstr rozpoczęło sesję, którą wypełniły konferencje głoszone przez ks. Roberta, wspólne i indywidualne modlitwy, zaś centrum naszego programu stanowiła Eucharystia. Znalazł się również czas na pojednanie się z Bogiem w sakramencie Pokuty oraz indywidualne rozmowy.
 
Ksiądz Robert zaprosił nas do rozważenia czystości ewangelicznej jako dynamicznego procesu, długiej drogi, którą jest Jezus Chrystus. Krocząc tą drogą i otwierając się na łaskę Bożą, nasze relacje z drugim człowiekiem i samym sobą oraz świat naszych uczuć będą oczyszczane. Do tego procesu potrzebna jest cisza wewnętrzna i postawa otwartości polegająca na słuchaniu siebie wzajemnie. Prowadzący ukazał wzajemne oddziaływanie na siebie trzech rad ewangelicznych. Podkreślił, że czystość bazuje zarówno na posłuszeństwie jak i na ubóstwie, a jedno bez pozostałych szwankuje.
 
Spotkałyśmy się w miejscu, gdzie od września 2018 roku funkcjonuje nowa placówka Misjonarek dla Polonii, a konkretnie Dom Rekolekcyjny prowadzony przez trzy nasze siostry. Miejscowe siostry przyjęły nas bardzo gościnnie, dopinając wszystko na ostatni guzik i służąc nam pomocą w każdej sytuacji, również w zwiedzaniu okolic.