W niedzielę 11 listopada w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości w naszej parafii we Władysławowie wraz z wojskiem i orkiestrą rozpoczęliśmy świętowanie wspólną Eucharystią o godz. 9:30. Ciąg dalszy nastąpił po Mszy  o godz.11.00, kiedy dziecięcy chór rozsiewał patriotyczną energię wspominanych z przed lat pieśni.

Od pierwszych chwil wyczuwalna była nić łącząca widownię z wykonawcami, bowiem wszyscy z wielkim entuzjazmem podjęli zaproszenie do wspólnego śpiewu. Podczas występu dzieci zaprezentowały następujące pieśni: „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Jak długo w sercach naszych”, „Serce w plecaku”, „Rota”, „Płynie Wisła płynie”,” Warszawskie dzieci”, „Siekiera motyka” i na koniec utwór „Co to jest Niepodległość”.

W trakcie wspólnego śpiewu wyjątkowo zabrzmiał również Hymn Państwowy odśpiewany z całą Polską o godz.12:00. Widać było dużo emocji, wzruszeń. Zatem przesłanie o miłości do Ojczyzny w zawartych treściach w tak wyjątkowym dniu zostało spełnione. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Galeria zdjęć