Penrhos nie zapomniał o tym, by w uroczysty sposób uczcić Tych, dzięki którym POLSKA cieszy się WOLNOŚCIĄ cały wiek. Tygodniowe opóźnienie wynikało z faktu, iż główni organizatorzy obchodów brali czynny udział w Londyńskiej Gali. 
 
Odpowiedzialność za podjęte obowiązki zaowocowało tym, że Pan Kierownik Michał Dreweński i Welfare Officer, Pani Justyna Łukasik-Szpik zadbali o właściwą, podniosłą oprawę zarówno, jeśli chodzi o wydarzenia 11, jak i 17 listopada. Pozostający w Penhros personel i rezydenci odśpiewali 11 listopada Hymn Narodowy przed uroczystym obiadem i lampką wina. Delegacja złożyła wieniec przy Żołnierskim Grobie w Pwllheli.
 
W sobotę 17 listopada obie wyżej wymienione osoby zaprezentowały starannie przygotowany program przybliżając siedem sylwetek Postaci, bez których nie doczekalibyśmy upragnionej WOLNOŚCI (Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Ignacy Daszyński, Wincenty Witos, Wojciech Korfanty i Józef Haller). 
 
Wzruszającym elementem spotkania była czynna obecność zuchów i harcerzy Hufca Gdańsk z Manchester, którzy zaśpiewali nam kilka patriotycznych pieśni. Poczęstunek też mieliśmy iście królewski; oto Pani Nina Kosowicz przygotowała wspaniały tort w barwach biało-czerwonych z logo obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości o wybornym smaku. Dekoracje w wykonaniu Pani Justyny i s. Anny były eleganckim tłem rocznicowego popołudnia.