7 października w domu generalnym w Morasku gościłyśmy ks. dr. Bogusława Kozioła SChr, postulatora procesu Sługi Bożego O. Ignacego Posadzego. Podczas Mszy Świętej ks. Bogusław przekazał naszemu Zgromadzeniu napisane przez niego „Positio super vita, virtutibus et fama sanctitatis”.
 
Ten podstawowy dokument w dyskusji Komisji Teologicznej nad heroicznością cnót naszego Założyciela został złożony w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie w czerwcu br. Praca nad dokumentem trwała trzy lata i zawiera m.in. zeznania świadków w procesie beatyfikacyjnym, biografię o. Ignacego czy opracowanie cnót Sługi Bożego. 
 
Ks. Bogusław w swojej homilii przypomniał nam pięć elementów duchowości Ojca. Zwrócił uwagę na jego pokorę, która wyrażała się niespotykaną dobrocią, na pragnienie spełniania woli Bożej zawsze i na każdym miejscu, na troskę na potrzeby drugiego człowieka, szczególnie troskę o zbawienie innych, chrystocentryzm ukierunkowany na kult Serca Bożego i Eucharystię i w końcu na duchowość Maryjną Sługi Bożego. Podsumowując, powiedział: Drogie Siostry, jest z kogo czerpać wzór, zgłębiać duchowość Ojca Ignacego. Pan Bóg stawiając na naszej drodze różne osoby, osoby święte, pragnie nas zaprosić, abyśmy weszli na tę drogę naszego powołania z całą odpowiedzialnością. I nie tylko za wstawiennictwem tych świętych zanosić modlitwę, ale przede wszystkim by z nich czerpać ten przykład, jak tę drogę do świętości przejść. To jest wzór, przykład, który jest pewny, bo oni tę świętość, jak wierzymy w przypadku Ojca, już osiągnęli. 
 
Cieszymy się z zakończenia kolejnego etapu w procesie Ojca i nadal modlimy się o jego rychłą beatyfikację.