W dniach od 29 lipca do 5 sierpnia odbywa się w Warszawie II Kongres Młodzieży Polonijnej. Na to wyjątkowe spotkanie, w którym czynnie uczestniczą także Siostry Misjonarki, przybyła młodzież polonijna z ponad 20 krajów świata.
 
Kongres pod hasłem „Wiarą powołani” ma bardzo bogaty program o charakterze religijnym jak również patriotycznym, co wyraża się szczególnie w uczestnictwie młodych w wydarzeniach związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. 31 lipca młodzi modlili się zatem podczas Mszy św. o godz. 18.00 na Placu Krasińskich, a 1 sierpnia wezmą udział w Apelu Pamięci przy pomniku Powstania Warszawskiego i na Powązkach oraz w śpiewie pieśni patriotycznych na Placu Piłsudskiego. W programie Kongresu zaplanowano też m.in. zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego i wizytę w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.
 
Swoją obecnością spotkanie zaszczycili m.in. Prymas Polski abp Wojciech Polak, kard. Kazimierz Nycz i Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski. Do uczestników Kongresu listy przesłali Prezydent RP Andrzej Duda oraz ks. abp Stanisław Gądecki.