29 czerwca, w święto Apostołów Piotra i Pawła, w naszej parafii w Podjuchach przeżywaliśmy odpust parafialny. Z tej okazji, jak co roku rada parafialna, przy współpracy stowarzyszenia Prawy Brzeg Kultury, zorganizowała festyn „Jarmark Piotra i Pawła”. W tym roku odbył się on już po raz czwarty. 
 
Odpustowe świętowanie rozpoczęliśmy Eucharystią o godz. 17.00, której przewodniczył ks. Leszek Kryża TChr, dyrektor biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy Świętej przedłużyliśmy nasze uwielbienie, uczestnicząc w koncercie Siewców Lednicy. I – jak to przy muzyce Siewców bywa – nie brakło nie tylko wspólnego śpiewu, ale i lednickich tańców. Siewcy Lednicy to nie jedyny zespół, który towarzyszył nam podczas festynu. Wieczorem na scenie Jarmarku mogliśmy usłyszeć także Arkę Noego. A pomiędzy koncertami: występy dzieciaków, pokazy piłkarskie, kawiarenka, prowadzona tradycyjnie przez naszą wspólnotę, smakołyki z grilla i jarmarczne gadżety, przygotowane przez naszych przyjaciół. Całkowity dochód z festynu jak co roku przeznaczony jest na remont domu, w którym mieszkamy.
 
Festyn był też okazją do wzajemnych podziękowań. My dziękowałyśmy naszym parafianom za ofiarne wspieranie naszej wspólnoty w remoncie domu, ci z kolei dziękowali siostrom: Magdalenie Wielgus i Justynie Chomce oraz ks. Michałowi Skibie, którzy w tym roku opuszczają parafię w Podjuchach, za czas pracy duszpasterskiej i katechetycznej pośród nich. Nie zapominamy, że najważniejsze DZIĘKUJĘ należy się dobremu Bogu, za wszystko, co od Niego otrzymujemy.