W  dniach 18 – 22 czerwca odbyła się zorganizowana przez s. Halinę pielgrzymka do Grecji, w której wzięło udział 26 Polaków z parafii w Anglii: z Blackburn, Kidderminster, Preston i Morecambe. Pielgrzymi zwiedzili Akropol, Areopag i wzgórze Licavitos w Atenach. Wzięli udział w całodziennym rejsie na trzy wyspy.

Najpierw dotarli do wyspy Hydra, która znana jest jako wyspa Leonarda Cohena, gdyż tam powstało większość jego utworów. Obowiązuje na niej zakaz ruchu samochodowego, a większość towarów przewożą osiołki. Kolejny przystanek był na malowniczej wyspie Poros, a następnie na Eginie - wyspie, która słynie z rosnących na niej pistacji.

Następnego dnia pielgrzymka udała się do Koryntu, by poznać miejsce związane z życiem i nauczaniem św. Pawła Apostoła oraz zatrzymać się nad Kanałem Korynckim i w porcie Kenchry, gdzie św. Paweł „ostrzygł głowę, bo złożył ślub” (Dz18, 18). Do Koryntu na spotkanie z pielgrzymami, przybył ks. Jerzy Chorzempa TChr, który podzielił się bogactwem swoich doświadczeń pracy emigracyjnej w różnych krajach oraz zachęcił do ponownego pielgrzymowania do Grecji. Kolejnym zwiedzanym miejscem były Myceny z grobem króla Agamemnona, w którym odczytany został utwór Juliusza Słowackiego pt. „Agamemnon”.

Pielgrzymi codziennie uczestniczyli we Mszy Świętej w kościele polskim w Atenach. Eucharystię sprawowali kapłani towarzyszący grupie: ks. Robert Pytel - proboszcz Polskiej Parafii w Blackburn, ks. Marek Ogorzały - proboszcz Polskiej Parafii w Kidderminster oraz ks. Damian Broda - student KUL-u.

Galeria zdjęć