9 czerwca na Polach Lednickich odbyło się spotkanie dla dzieci „Lednica Dziecka”, pod hasłem „JESTEM Dzieckiem Bożym”. Wśród uczestników, którzy przyjechali z całej Polski, znalazła się także nasza grupa: 42 uczniów z katolickiej szkoły podstawowej w Podjuchach.
 
W tym roku szczególnie modliliśmy się za dzieci, które przeżywały pierwszą rocznicę Komunii Świętej oraz dziękowaliśmy za dar stworzenia i odkupienia, dzięki któremu staliśmy się dziećmi Bożymi. Uczniowie naszej KSP uczestniczyli w Eucharystii na Polach Lednickich, a także w interaktywnym przedstawieniu o stworzeniu i zagubieniu człowieka, które było częścią spotkania. Zwiedziliśmy też Dom Jana Pawła II – muzeum poświęcone Patronowi naszej szkoły, a na koniec oczywiście przeszliśmy przez Bramę III Tysiąclecia.
 
Zanim jeszcze dotarliśmy do celu naszej podróży, czyli na Lednicę, dzień wcześniej udało nam się zwiedzić poznański rynek oraz  muzeum pszczelarstwa w Swarzędzu, gdzie dzieci własnoręcznie zrobiły dla siebie woskowe świece.