19 maja br. podczas spotkania z przedstawicielkami Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla, które prowadzą placówkę, wolontariuszami i matkami, Pierwsza Dama poznała historię tego miejsca oraz jego misję.
 
Małżonka Prezydenta miała też niepowtarzalną okazję do osobistych spotkań i rozmów z podopiecznymi Domu oraz do obejrzenia ośrodka. – „Tworzycie tu Państwo prawdziwą wspólnotę” powiedziała Pierwsza Dama. – „Dziękuję za niezwykłą posługę i misję” - dodała, zwracając się do sióstr.
 
Polonijny ośrodek zapewnia bezpłatne schronienie dla kobiet oczekujących dziecka oraz matek, które wraz z potomstwem znalazły się w sytuacji kryzysowej. Każda z podopiecznych konfrontuje się z osobistą krzywdą. Częstymi powodami trudności są brak wsparcia bliskich, kłopoty ekonomiczne, niedojrzałość wiekowa i emocjonalna, czy presja otoczenia. Dom Samotnej Matki wspiera kobiety w dążeniach do samodzielności - znalezienia legalnej pracy, mieszkania, zdobycia wykształcenia, niejednokrotnie wyjścia z nałogu, zapewnia także wsparcie psychologiczne i duchowe oraz pomoc w wychowaniu dzieci w atmosferze ciepła i bliskości. Do tej pory z pomocy DSM skorzystało ok. 290 matek i dzieci. – „Liczę, że będziecie panie miały tu wspaniały start w nowe życie”- życzyła Pierwsza Dama matkom zgromadzonym w ośrodku.
 
Na zakończenie wizyty Siostra Maksymiliana opowiedziała Małżonce Prezydenta o prowadzonej przez placówkę poradni poaborcyjnej „Rachel”, będącej programem terapautycznym dla kobiet, które dokonały przerwania ciąży. (KS)
 
Galeria zdjęć (fot. Grzegorz Jakubowski/za: www.prezydent.pl)