19 maja 2018 r. podczas spotkania z przedstawicielami Polonii mieszkającej w Stanach Zjednoczonych Ameryki Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla Polski i Polaków.
 
Postanowieniem Prezydenta RP jedną z tych osób była nasza siostra Marta Cichoń MChR, która została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasług Rzeczypospolitej Polskiej „za wybitne zasługi w niesieniu pomocy osobom potrzebującym, za działalność na rzecz społeczności polskiej w Chicago”.
 
Wraz z s. Martą, która od wielu lat prowadzi w Chicago Dom Samotnej Matki, cieszymy się niezmiernie z tego wyróżnienia, gratulujemy i modlimy się, by to Boże dzieło przynosiło jeszcze bardzo dużo dobrych owoców w życiu tych, którzy szukają pomocy i wsparcia.  
 
W swoim wystąpieniu podczas spotkania z Polonią pan Prezydent zwrócił się m.in. do księży i sióstr zakonnych posługujących pośród Polaków w USA: „Dziękuję jeszcze raz księżom i siostrom za to, że strzegą tutaj wiary i tradycji polskiej. Ale dziękuję też za to, że są oparciem duchowym, że wzmacniają serca, pozwalają czasem przetrwać trudne chwile – wszyscy wiecie, jak to bywa. Pomagają tym, którzy się zagubili, albo po prostu tym, którzy potrzebują pomocy.” 
 
Galeria zdjęć (fot. Grzegorz Jakubowski/za: www.prezydent.pl)