Rok 2018 jest w Kościele australijskim obchodzony jako Rok Młodzieży. Już 10 lat minęło od Światowych Dni Młodzieży w Sydney, które na nowo rozpaliły płomyk wiary w sercach wielu młodych Australijczyków.
 
Ta rocznica, jak i planowany w tym roku Synod Biskupów o młodzieży oraz zbliżające się kolejne Światowe Dni Młodzieży w Panamie stały się wspaniałą okazją dla Kościoła na Antypodach, by znów zwrócić się w stronę młodych.
 
Głównym wydarzeniem Roku Młodzieży na Tasmanii (najbardziej zlaicyzowej części Australii) był Tasmański Katolicki Festiwal Młodych, który odbył się w dniach 16 i 17 maja w Lauceston i Hobart. 
 
Przybyła na festiwal młodzież miała okazję uczestniczyć w ciekawych panelach, koncertach, zorganizowanych warsztatach, jak i poświęcić kilka minut na cichą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracji. Mogła też odwiedzić festiwalowe EXPO, na którym miałyśmy własne zakonne stoisko. 
 
Dla nas była to pierwsza tak duża okazja, by dotrzeć do tasmańskiej młodzieży, aktywnie wspomóc lokalny Kościół, a przede wszystkim opowiedzieć o naszym charyzmacie, Ojcu Ignacym i Zgromadzeniu.
 
Przy okazji bardzo dziękujemy naszym siostrom, które wspomogły nas zdjęciami i tekstami, dzięki którym miałyśmy i co pokazać, i co wręczyć wszystkim odwiedzającym nasze stoisko. Bóg zapłać!