Tym razem możemy napisać, że w niedzielę 13 maja nie tylko uczestniczyłyśmy, ale także wraz z grupką przyjaciół byłyśmy organizatorami nabożeństwa maryjnego w archikatedrze Najświętszej Maryi Panny w Hobart. 
 
Najważniejszym powodem uczczenia Bożej Rodzicielki była przypadająca w tę niedzielę 1. rocznica poświęcenia Tasmanii Niepokalanemu Sercu Maryi, ale także 101. rocznica objawień fatimskich i OZ Rosary #53, czyli wspólna modlitwa różańcowa w intencji Australii, młodzieży i naszej przyszłości, która zjednoczyła tego dnia wielu katolików w różnych zakątkach kraju.
 
Nabożeństwu Maryjnemu przewodniczył abp Julian Porteous, który po procesji różańcowej dookoła Katedry odnowił akt zawierzenia naszej wyspy Niepokalanemu Sercu Maryi. 
 
Nas jak zawsze cieszy, że nasza polonijna wspólnota aktywnie współtworzy lokalny kościół i zapraszamy za rok, bo w podziękowaniu ks. Arcybiskup powiedział, że teraz chce nas widzieć już każdego roku zawierzających naszą małą ojczyznę Tasmanię, najlepszej Matce, Maryi.