Za kilka miesięcy będziemy obchodziły jubileusz 20-lecia pracy w parafii Katedralnej w Tarnowie. Jest to jeden z powodów, który zachęcił nas, by 3 maja w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz w Dzień Modlitw za Polonię i Polaków za granicą, zaprosić Tarnowian do włączenia się w modlitwę za Polaków, którzy opuścili Ojczyznę.
 
Pod koniec każdej Mszy Świętej przybliżałyśmy charyzmat naszego Zgromadzenia oraz opowiadałyśmy o osobie o. Ignacego Posadzego i początkach powstania zarówno Towarzystwa Chrystusowego, jak i Zgromadzenia Misjonarek Chrystusa Króla. Zapewniałyśmy, że każdego dnia „wszystko cokolwiek czynimy, czynimy dla chwały Bożej, ale również dla naszych Rodaków. Każda postulantka, każda nowicjuszka, każda profeska, pracuje dla Polonii”. Emigracja, pomimo wielu korzyści i szans rozwoju człowieka niesie w sobie również wiele zagrożeń, dlatego prosiłyśmy wszystkich o włączenie się w modlitewne wsparcie dla emigrantów. Każdy mógł zabrać ze sobą folderki z modlitwą za Polonię, a ci, którzy mają swoich bliskich za granicą otrzymali zestaw z biało-czerwonymi różańcami oraz naszą codzienną modlitwą apelową. Zachęcałyśmy, aby na jednym różańcu modlić się za swoich bliskich, a drugi wysłać tam, gdzie przebywają, aby i oni mogli włączyć się w modlitwę za siebie i swoje rodziny.
 
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w przygotowaniu dzisiejszego wydarzenia i od wielu tygodni pomagali wykonać te modlitewne zestawy.