W sobotę 7 kwietnia, w przeddzień Święta Miłosierdzia, dziewczynki należące do Dziewczęcej Służby Maryjnej w parafii katedralnej w Tarnowie wraz z opiekunami grupy s. Agnieszką i ks. Mariuszem udali się z pielgrzymką do Łagiewnik.
 
W stolicy kultu Bożego Miłosierdzia mieliśmy okazję pochylić się nad tajemnicą Miłosierdzia, którą przybliża nam osoba s. Faustyny. Zwiedziliśmy Sanktuarium Jana Pawła II oraz wystawę opowiadającą o Całunie Turyńskim, a następnie przeszliśmy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Tam zobaczyliśmy zrekonstruowaną celę zakonną s. Faustyny i modliliśmy się przy Jej relikwiach, a na koniec uczestniczyliśmy w Eucharystii w Sanktuarium.
 
Dzień zakończyliśmy radosnym spotkaniem w naszym krakowskim domu, gdzie siostry przygotowały dla nas posiłek.
 
W tym samym czasie s. Monika wraz z przedstawicielkami Parafialnego Oddziału Caritas uczestniczyła w diecezjalnych obchodach święta Caritas w Brzesku. Podczas tego spotkania biskup Andrzej Jeż dziękował wszystkim pracownikom i wolontariuszom pełniącym dzieła miłosierdzia i angażującym się w prace na rzecz Caritas. Wśród prawie 90 osób wyróżnionych listem gratulacyjnym i statuetką „Misericors” (Miłosierne Serce) znalazła się również s. Monika.