4 marca 2018 r. obchodziłyśmy we wspólnocie moraskiej 90. urodziny s. Anny Sołtys, obecnie najstarszej misjonarki w naszym Zgromadzeniu. Z tej wyjątkowej i radosnej okazji modliłyśmy się w sposób szczególny podczas Mszy św., którą w intencji czcigodnej Siostry sprawował ks. prof. Edward Szymanek TChr. Tego dnia przypadły również imieniny s. Kazimiery Mach, za którą Eucharystię odprawiał ks. Kapelan Stanisław.
 
Niespodziankę Siostrze Jubilatce sprawili jej najbliżsi krewni – rodzona siostra Maria wraz ze swoim synem i córką, którzy przed południem tego dnia przyjechali z Kłodzka do Moraska.    
 
Pochodząca z Jurgowa koło Bukowiny Tatrzańskiej s. Anna była prawie u samych początków istnienia naszej wspólnoty. Całe swoje życie zakonne pracowała w domu generalnym w Morasku. Jej głównym zajęciem było szycie szat liturgicznych, o czym wspomniał ks. Profesor w homilii, a także niestrudzona praca w ogrodzie. W latach 1979-1984 pełniła funkcję radnej generalnej. Kilka lat uczyła też katechezy dzieci w parafii. 
 
Słowa życzeń wyjęte z konferencji o. Ignacego, które skierowała do s. Anny siostra Beata, przełożona, oddają już dziś jej Osobę: „Dobre drzewo wydaje dobre owoce” (Mt 7, 17). Po owocach poznacie (por. Mt 7, 20), nie po habicie, nie po sutannie, nie po pięknej minie, nie po swoich rękach, tylko po owocach, po moich uczynkach. Drogie Siostry, to wszystko, co chciałem wam powiedzieć. Gratuluję wam, że jesteście, że obrałyście tę drogę, że znajdujecie się na drodze doskonałości, znajdujecie się w szkole świętości; w szkole, gdzie można zdobyć autentyczną świętość.