W dniach 19 - 22 lutego, kiedy trwał II tydzień ferii zimowych w województwach wielkopolskim i małopolskim, w Morasku odbyła się II tura rekolekcji zimowych pod hasłem „Głodni Słowa”. Zebrały one 38 dziewcząt od siódmej klasy szkoły podstawowej do klas szkoły średniej, które przyjechały do Moraska m.in. z siostrami: s. Anną Kraśner, s. Agnieszką Lampasiak oraz paniami katechetkami z zielonogórskich szkół ponadpodstawowych. 
 
Rekolekcje poprowadził ks. Mariusz Jawny SDB, wprowadzając dziewczęta w tematykę modlitwy Słowem Bożym i wagi zbudowania osobistej relacji z Jezusem w codziennym życiu oraz dzieląc się doświadczeniem misyjnego wolontariatu w Afryce i twórcy portalu Pustynia Serc. Dziewczęta miały również okazję zmierzyć się z wyzwaniem - jak podzielić się swoją wiarą z ateistą?
 
S. Teresa Czyżak zaś, dzieląc się swoim talentem plastycznym, pomogła dziewczętom wykonać świece z wybranym cytatem z Pisma Świętego.
 
Co jeszcze działo się na rekolekcjach można zobaczyć w fotorelacji w galerii zdjęć. Zapraszamy na skupienie wielkopostne „Na nowo stwarzaj mnie” 16-18 marca 2018 r. w Morasku.