W dniach 22 - 25 stycznia, kiedy trwał II tydzień ferii zimowych w województwach zachodniopomorskim, mazowieckim i warmińsko - mazurskim, w Morasku odbyły się rekolekcje pod hasłem „Głodni Słowa”. Zebrały one 18 dziewcząt od siódmej klasy szkoły podstawowej do klas szkoły średniej, które przyjechały do Moraska m.in z siostrami: Zofią Dyczko oraz Moniką Mendel.
 
Rekolekcje poprowadził ks. Marcin Stefanik TChr, wprowadzając dziewczęta w tematykę modlitwy Słowem Bożym, odkrywania oblicza Boga ukrytego na kartach Pisma Świętego oraz wagę słuchania Boga w Jego Słowie na podstawie przypowieści o Miłosiernym Ojcu z Ewangelii wg św. Łukasza. S. Ilona Paprocka poprowadziła warsztaty z tańca hebrajskiego opartego o Słowa, a pod opieką artystycznej ręki s. Teresy Czyżak dziewczęta wykonały świece z cytatem z Pisma Świętego.
 
Co jeszcze działo się na rekolekcjach można zobaczyć w fotorelacjii w galerii zdjęć. Zapraszamy na II turę rekolekcji zimowych „Głodni Słowa” w Morasku, w dniach 19 - 22 lutego 2018 r.