W dniach od 20 do 28 lipca 2018 r. odbędzie się po raz siódmy spotkanie Młodzieży Polonijnej organizowane przez Siostry Misjonarki Chrystusa Króla. W tym roku bezpośrednio po Spotkaniu będzie również możliwość udziału w II Kongresie Młodzieży Polonijnej, który będzie miał miejsce w Warszawie. Szczegóły tutaj:

 

VII SPOTKANIE MŁODZIEŻY POLONIJNEJ

od 20 do 28 lipca 2018 roku

 

Kolejne Spotkanie Młodzieży Polonijnej

w zaciszu misjonarskiego klasztoru

odbędzie się pod hasłem:

 

„W drodze do Matki“

 

Przyjazd uczestników 20 lipca pod adres:

Dom Główny Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej

ul. Sióstr Misjonarek 10

61-680 Poznań – Morasko

 

START:

godz.15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

NASZE TEGOROCZNE SPOTKANIE TO:

wspólna modlitwa, śpiew, Eucharystia, adoracja, rozważanie Słowa Bożego, taniec i różaniec, warsztaty manualne i teatralne (będziemy tworzyć różańce polonijne, które rozdamy młodzieży na Kongresie Polonijnym w Warszawie), film, zabawa, sport i pielgrzymka autokarowa zgodnie z hasłem spotkania „W drodze do Matki”.

W TYM ROKU ŚWIĘTUJEMY 100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI!!!

Dlatego ruszamy do Matki Gietrzwałdzkiej, by podziękować Jej za ten szczególny czas Objawień powiązanych z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. Po drodze odwiedzimy kolejne szczególne miejsca: Toruń, gdzie znajduje się ikona Maryi z papieskiej kaplicy św. Jana Pawła II, i Niepokalanów, gdzie pod płaszczem Niepokalanej będziemy przeżywać ostatnie chwile tegorocznego spotkania.

ZAKOŃCZENIE:

w Warszawie, gdzie jesteśmy odpowiedzialni za przestrzeń artystyczną rozpoczynającego się II Kongresu Polonijnego, na którą zapraszamy Rodziców naszej młodzieży.

KONIEC SPOTKANIA:

w godzinach wieczornych 28 lipca. W miarę chęci pozostania na drugi dzień koszt noclegu we własnym zakresie.

 

PRZYJEDZIESZ I ZASMAKUJESZ WSPÓLNOTY I RADOŚCI!

 

PLAKATZwiastun smpmorasko2018r

 

POBIERZ PLAKAT SPOTKANIA W PDF

 

kontakt mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: s. Anna +48 504 988 068

Na facebooku można zobaczyć filmik jednego ze naszych spotkań: Spotkanie Młodzieży Polonijnej - Misjonarki dla Polonii

 

Po spotkaniu Młodzieży Polonijnej w dniach 28 lipca – 5 sierpnia odbędzie się II Kongres Młodzieży Polonijnej w Warszawie. Nabór do udziału w Kongresie potrwa do 30 marca 2018 roku. Zgłoszenia należy nadsyłać na adres Biura Kongresu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,tel. +48 68 453 92 73, dyrektor Biura: Łukasz Brodzik, tel. +48 603 969 881.

Szczegółowe informacje także na stronie: www.kongresmp.pl i facebook.com/KongresMlodziezyPolonijnej