14 stycznia 2018 r. Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej włączają się modlitwą w obchody 104. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy. Czynimy to przede wszystkich w kontekście Polaków przebywających poza granicami Polski, ale również innych narodowości, opuszczających dziś masowo swoje rodzinne kraje.
  
Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony jest w Kościele w drugą niedzielę po Bożym Narodzeniu. Z tej okazji Papież Franciszek wystosował specjalne Orędzie zatytułowane: „Przyjmować, chronić, promować i integrować imigrantów i uchodźców”. Konferencja Episkopatu Polski zachęca w tym roku szczególnie do odprawienia Mszy św. w intencji migrantów i uchodźców według formularza nr 40 „Za migrantów i wygnańców” w Mszale Rzymskim.
 
 
Bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, zaapelował do Polaków w kraju o modlitwę w intencji rodaków mieszkających poza granicami i ich rodziny, które często cierpią z powodu rozłąki. Zwrócił się także do Polaków za granicą, by modlitwą otoczyli wszystkich tych, którym zawdzieczaja przyjęcie.