28 grudnia 2017 r. w Radiu Maryja rozpoczęła się emisja wydanego przez nasze Zgromadzenie audiobooka „Przez Tajemniczy Wschód”. Materiał powstał na podstawie napisanej przez Ojca Ignacego książki o tym samym tytule; czyta ją p. Dariusz Kowalski. Poszczególne odcinki emitowane będą w ramach audycji „Lektura duchowa” od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem świąt) o godz. 14.30.
 
Sługa Boży O. Ignacy Posadzy, Założyciel Zgromadzenia Sióstr Misjonarek i Współzałożyciel Towarzystwa Chrystusowego, wyruszył na Daleki Wschód pod koniec 1936 roku. Pełna przygód i duchowych przeżyć trzymiesięczna podróż prowadziła go m.in. przez Indie, Cejlon, Singapur, Filipiny, Chiny, Japonię, Koreę i w drodze powrotnej – Rosję. „Wrażenia” z podróży zawierające wiele spotkań z Polakami ukazały się częściowo na łamach „Przewodnika Katolickiego”, a w następnie w 1939 r. zebrane w formie książkowej.  
 
„Takich lektur nam potrzeba – pisze po zapoznaniu się z książką p. Dariusz Kowalski – żebyśmy przypominali sobie, skąd nasz Ród. To kształtuje serca i odrywa od przyziemnych spraw, przypominając, żeby nie troszczyć się zbytnio o nie.”  
 
„Przez Tajemniczy Wschód” jest drugim audiobookiem o. Ignacego obok nagranego staraniem Towarzystwa Chrystusowego „Drogą Pielgrzymów”.