W zwyczaju tutejszej Polonii i Amerykanów, wśród których pracujemy, świętowanie zaczyna się już pod koniec Adwentu. S. Franciszka ze wspólnoty sióstr przy parafii św. Kostancji w Chicago wzięła udział w XVI Marszu Las Posadas i modlitwie w solidarności z siostrami i braćmi imigrantami, na rzecz reformy imigracyjnej.

Las Posadas to święto religijne obchodzone w Meksyku i w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych między 16 a 24 grudnia. Las Posadas upamiętnia podróż, jaką Józef i Maria przebyli z Nazaretu do Betlejem w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia, w którym Maryja mogłaby urodzić Dzieciątko Jezus. Kiedy nie mogli znaleźć noclegu w Betlejem, Józef i Maria zostali zmuszeni do szukania schronienia w stajni, w której narodziło się Dzieciątko.

Dzieci, które przychodziły na Roraty, przygotowały na Narodzenie Zbawiciela piękne kartki urodzinowe dla Pana Jezusa oraz ozdoby choinkowe. Otrzymały za swoje prace upominki przygotowane przez s. Annę S. S. Franciszka wraz z woluntariuszami przygotowała piękną dekorację w kościele.

W parafii uczestniczyliśmy też w przedświątecznych spotkaniach pracowników oraz katechetów.

24 grudnia spotkaliśmy się się przy wigilijnym stole. Gościłyśmy trzy samotne panie i dwóch panów oraz kapłanów. Wigilię przygotowałyśmy razem. Nad całością czuwała s. Gertruda. O godz. 20.00 odbyła się Msza św. rodzinna w j. polskim. O godz. 22.00 miała miejsce Pasterka w j. polskim, a północy Pasterka w j. angielskim. S. Franciszka zadbała o liturgię w kościele i czuwała nad służbą liturgiczną, za którą jest odpowiedzialna. Siostry pomagały przy rozdawaniu Komunii świętej.

Zdjęcia