Po 20 latach pracy na Ziemi Amerykańskiej s. Maria Niwa powróciła do Polski. Siostra Maria z wielkim oddaniem służyła Bogu w drugim człowieku, wykonując różne posługi: katechetki, nauczycielki, zakrystianki, podejmowała różne prace w kościele, na plebanii, w kuchni.

Pracowała w wielu miejscach: w parafii św. Ferdynanda w Chicago, IL, w parafii św. Błażeja w Summit, IL, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Los Angeles, CA, ponownie w parafii św. Błażeja w Summit, IL, w parafii św. Alberta w Burbank, IL, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Sterling Heights, MI, oraz przez ostatnie dwa lata w parafii św. Kazimierza w Newark, NJ.

2 sierpnia odbyło się uroczyste pożegnanie siostry Marii w parafii św. Kazimierza Królewicza w Newark. Ks. Proboszcz Andrzej Ostaszewski podziękował Siostrze za oddaną pracę na rzecz parafii, za zaangażowanie, troskę, za wykonywanie swoich obowiązków z pokorą.

Następnie Pani Dyrektor Urszula Góra podziękowała Siostrze Marii za pracę i posługę w Polskiej Szkole św. Kazimierza przez ostatnie dwa lata, za świadectwo wiary, summienność i za to, że w czasie pandemii Siostra niezwykle szybko opanowała znajomość najnowszych platform edukacyjnych.

Życzymy Siostrze błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszystkich potrzebych łask na dalszej drodze życia. Niech Pan Bóg błogosławi na nowy okres życia i pracy w Polsce. Bóg zapłać Siostro Mario i szczęść Boże!

Galeria zdjęć