W niedzielę 8 marca odbyło się w naszej parafii w Cruz Machado przyjęcie nowego Proboszcza Ks. Andersona Spegiorina SChr. Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Biskup Walter Jorge Pinto, ordynariusz diecezji União da Vitória.
 
Eucharystię koncelebrował Powincjał Towarzystwa Chrystusowego, Ks. Kazimierz Długosz SChr, który też przedstawił nowego Proboszcza. W imieniu parafii Kapłana powitali przedstawiciele Rady Parafialnej oraz grupa uczniów języka polskiego. Podkreśliliśmy polskie korzenie wielu mieszkańców Cruz Machado, witając Ks. Andersona chlebem i solą. Eduardo i Mayara, którzy w tym roku wybierają się na Spotkanie Młodzieży Polonijnej do Moraska i na Kongres Młodzieży Polonijnej do Krakowa, ubrani byli w polskie stroje, które pożyczyliśmy z Alto Paraguaçu.
 
Kilka dni wcześniej 3 marca siostra Halina wraz ze swoją grupą medyczną obejmująca prawie 1/3 populacji naszego powiatu zorganizowała okresowe spotkanie dla ludźmi z podwyższonym ciśnieniu i diabetyków. Chorzy mogli zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi, wysłuchali wykładu z epidemiologii, mogli być przyjęci przez lekarza i otrzymać odnowioną receptę na bezpłatne nabywanie leków w okresie 6 miesięcy.
 

Galeria zdjęć