W dniach 29-31 marca grupa wiernych z naszej diecezji União da Vitória uczestniczyła w święceniach biskupich nowego biskupa dom Waltera Jorge Pinto w Viçosa, w stanie Minas Gerais. Z naszej parafii w Cruz Machado w tej pielgrzymce uczestniczyli ks. Proboszcz, s. Małgorzata i państwo Eckert.

Podróż trwała 29 godzin w jedna stronę. Ludność z Viçosa przyjęła nas bardzo serdecznie i ciepło. Także biskup elekt bardzo ucieszył się tak liczną delegacją swych przyszłych diecezjan (63 osoby).

W okresie Wielkiego Postu w swoje przygotowania do świąt paschalnych miały osoby należące do szkoły specjalnej troski.

6 kwietnia rozpoczął się drugi etap szkoły katechetycznej parafialnej w Cruz Machado. Profesor Rodrigo z właściwym sobie entuzjazmem wprowadził naszych nowych katechistów w tematykę biblijną: czym jest Biblia, jak ją czytać, rozważać, przemodlić.

13 i 14 kwietnia, w sobotni wieczór i poranek Niedzieli Palmowej w parafii Najświętszego Serca Jezusowego Msze Święte rozpoczęły się na placu przed kościołem, gdzie ksiądz Proboszcz Alceu Zembruski poświęcił palmy i w uroczystej procesji weszliśmy do kościoła. Po proklamacji Meki Pańskiej ks. Proboszcz zachęcał wszystkich do przeżycia Wielkiego Tygodnia jako czasu wyjątkowego, jako czasu modlitewnego uczestniczenia w tajemnicy naszego zbawienia. Wezwał nas do celebrowania Triduum Paschalnego jako indywidualnych rekolekcji.

Galeria zdjęć