W dniach 17 – 19 listopada 2017 roku dziewczynki z parafialnej scholki OttoNutki razem z s. Eweliną uczestniczyły w warsztatach wokalnych zorganizowanych w parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie. Oprócz zespołu z Pyrzyc wzięły w nich udział także Baranki Boże z Poznania Umultowa oraz gospodarze  - Boże Światełka ze Stargardu prowadzone przez p. Joannę Stefańską.

120 dzieci pracowało pod opieką trzech utalentowanych prowadzących: Marii Pyry, prowadzącej stargardzkie chóry; oraz Kingi Trypuć i Marty Jaroszewskiej pracujących z zespołem młodzieżowym w stargardzkim kościele św. Jana. W ciągu dwóch dni dzieci nauczyły się aż siedmiu piosenek z repertuaru TGD. Zachwycały swoim talentem, niesamowitą szybkością w chwytaniu nowych – trudnych przecież często – melodii. W czasie zajęć były oczywiście przerywniki w postaci spaceru, czy słodkiego poczęstunku, a wieczorem film i tańce. Na dzieci w ramach niespodzianki czekała wata cukrowa oraz sklepik z różnościami, aby pozwolić się zrelaksować i odpocząć od żmudnych ćwiczeń.

Najważniejsza jednak była modlitwa. Codzienna Msza św., modlitwa, różaniec – przypominały, kto jest w tym działaniu najważniejszy. W niedzielę po porannym rozśpiewaniu w czasie Mszy św. zaśpiewały wszystkie trzy zespoły, a po niej nastąpiło to, do czego przygotowywały się dzieci w czasie warsztatów: koncert finałowy. Mali artyści oczarowali publiczność swoją wrażliwością i energią. Udało się stworzyć coś dobrego, co służy dzieciom, rozwija je i ich kontakt z Bogiem.

Galeria zdjęć