Zwyczajem lat ubiegłych, w pierwszą niedzielę po Uroczystości Wszystkich Świętych z inicjatywy kurii metropolitalnej w Poznaniu sprawowana była Msza Święta w intencji procesów kanonizacyjnych wszystkich kandydatów, pochodzących z terenu archidiecezji poznańskiej.

W Eucharystii, której przewodniczył ks. abp Stanisław Gądecki, uczestniczyła delegacja Sióstr Misjonarek, które modliły się szczególnie o beatyfikację swojego Założyciela, o. Ignacego Posadzego. W tym roku Msza Św. miała miejsce w kościele pw. św. Jana Bosko w Luboniu. Wyróżnionym w homilii kandydatem na ołtarze był zmarły śmiercią męczeńską ks. Stanisław Streich, pierwszy proboszcz i budowniczy parafii w Luboniu. Msza Św. była transmitowana przez TV Polonia.

W sposób szczególny każdego 17. dnia miesiąca, ale również codziennie zanosimy do Boga prośbę o uzyskanie potrzebnych łask za wstawiennictwem naszego Założyciela słowami modlitwy:  "Wszechmogący wieczny Boże, który przez krew Twojego Syna odkupiłeś każdego człowieka, prosimy, pozwól nam wielbić Ciebie w Słudze Twoim Ojcu Ignacym, który pełen wiary, nadziei, miłości i troski wobec emigrantów, uczy nas modlitwy i ducha ofiary jako najskuteczniejszego sposobu apostołowania, a dla zwiększenia Twojej chwały udziel mi łaski ……., o którą Cię pokornie proszę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen."