Nasze Zgromadzenie włącza się w ogłoszony przez papieża Franciszka Synod o synodalności. Oprócz prac wewnątrzwspólnotowych bierzemy udział w konsultacjach organizowanych przez poszczególne diecezje. To do nich właśnie Was zapraszamy.

Chcemy zaproponować w ramach prac w archidiecezji poznańskiej spotkania dla osób, które mają osobiście lub w najbliższym środowisku doświadczenie emigracyjne.

---

Jeśli jesteś osobą, która przebywała czasowo za granicą, lub masz migrantów w rodzinie czy najbliższej społeczności, to serdecznie zapraszamy na spotkania synodalne. Chęć uczestnictwa można zgłaszać mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie, pod numerem 660 159 189 (s. Agnieszka).

---

MODLITWA SYNODALNA 

Stajemy przed Tobą, Duchu Święty, zgromadzeni w Imię Twoje. Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz; zamieszkaj w naszych sercach, naucz nas drogi, którą mamy iść i jak mamy nią podążać. Jesteśmy słabi i grzeszni; nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład. Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę, albo stronniczość wpływała na nasze działania. Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność, abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego, i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy i tego, co jest słuszne. O to wszystko prosimy Ciebie, który działasz w każdym miejscu i czasie, w komunii Ojca i Syna, na wieki wieków. Amen.  

Grafiki