30 listopada 2021 r. będzie ważnym dniem w trwającym w Rzymie procesie beatyfikacyjnym o. Ignacego Posadzego. W Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych odbędzie się dyskusja Komisji Teologów nad Positio super vita, virtutibus et fama sanctitatis naszego Założyciela.

Positio jest dokumentacją zawierającą opracowanie życia, cnót i opinii świętości kandydata na ołtarze. Pośród cnót publikacja bierze pod uwagę cnoty teologalne: wiarę, nadzieję i miłość; kardynalne: roztropność, sprawiedliwość, umiarkowanie, męstwo; oraz moralne: czystość, ubóstwo, posłuszeństwo i pokorę.

Jeśli wynik dyskusji teologów oraz kolejnych procedur prowadzonych przez Kongregację będzie pozytywny, Papież zatwierdza Dekret o heroiczności cnót. Jest to akt prawny Kościoła, który oficjalnie stwierdza, że Sługa Boży cieszy się chwałą nieba i jest kandydatem do beatyfikacji. Wówczas wymagane jest jeszcze udowodnienie cudu, który dokonał się za wstawiennictwem Sługi Bożego.

Zarówno Siostry Misjonarki jak i Towarzystwo Chrystusowe, którego Ojciec Ignacy jest Współzałożycielem, modlą się o pomyślny przebieg zbliżającej się dyskusji i całego procesu. Prosimy wszystkich o tę modlitwę, by Polacy na emigracji szybko zyskali swojego Orędownika w niebie.