W dniach 2-10.10.2021 nasza parafia przeżywała szczególny czas łaski: Misje parafialne „Rozstawmy trzy namioty”, które poprowadził ks. Robert Grzybowski z małżeństwami ze Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Józefa w Drohiczynie oraz siostrami nowicjuszkami naszego Zgromadzenia.

Każdego dnia misji wierni mogli uczestniczyć w Eucharystii o godzinie 7.00 i 18.00, o godzinie 15.00 sprawowane były Msze Święte w Kościołach filialnych. Czas misji był wyjątkowy, gdyż przez cały czas ich trwania przez 24 godziny na dobę mogliśmy adorować Najświętszy Sakrament: najpierw w namiocie Mojżesza, który stanął na placu przy Biedronce, później w naszym parku w Namiocie Eliasza, a także w namiocie Jezusa, który został postawiony w naszym kościele. Siostry nowicjuszki spotkały się z uczniami klas 8 i technikum na specjalnej katechezie. Wszyscy uczniowie klas 1-3 naszych szkół podstawowych w czasie lekcji religii udali się na adorację i trwali w przejmującej ciszy na modlitwie. W czwartek przeżywaliśmy spowiedź, w piątek przeszliśmy przez ulice Płot w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a w sobotę modliliśmy się także na cmentarzu.  

Po wieczornej Mszy Świętej w kościele odbywały się krótkie spotkania z Maryją i Józefem, po których wszyscy chętni przechodzili do namiotu najpierw Mojżesza, a później Eliasza na spotkanie z Jezusem: „Dobrze nam tu być”... 

Jesteśmy wdzięczni Bogu za ten niesamowity czas, który dane nam było przeżyć. Za to, że mogliśmy poczuć się jak uczniowie na Górze Tabor, gdzie widać „już tylko samego Jezusa”, gdzie można chcieć zostać na zawsze „Dobrze nam tu być”, a głos Boga Ojca poleca: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie...” . Umocnieni słuchaniem Słowa Bożego i wpatrywaniem się w Jezusa w Najświętszym Sakramencie wracamy z „Góry Tabor” co naszej codzienności, wierząc, że czas misji będzie przynosił dobre owoce w naszym życiu.

Zdjęcia