18 września Siostry Misjonarki uczestniczyły we Mszy świętej sprawowanej w katedrze, w intencji solenizanta ks. abpa Stanisława Gądeckiego. W Eucharystii wzięli udział poznańscy biskupi pomocniczy, delegacja sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, kapłani, siostry zakonne i wierni świeccy.

Obecni byli również już tradycyjnie na imieninowej modlitwie: grupa niesłyszących ze swoim duszpasterzem oraz dziewczęcy chór szkoły katedralnej. W życzeniach skierowanych na początku Eucharystii do Solenizanta ks bp Grzegorz Balcerek, podkreślił pracowitość, ofiarność w pasterskim posługiwaniu ks abpa Stanisława oraz wewnętrzny pokój bijący z jego postawy w trudnych czasach współczesnego Kościoła, przeżywającego różnorakie napięcia i udręki.

W homilii bp Szymon Stułkowski, przywołując postać patrona Solenizanta, św. Stanisława Kostkę, orędownika ludzi młodym, wskazał konieczność, szczególnie ze strony osób duchownych i konsekrowanych, wspierania współczesnej młodzieży w drodze ku wierze, towarzyszenia im, szukania tych, których nie znajdujemy już w Kościele. Po uroczystościach w katedrze ks abp Stanisław Gądecki spotkał się z uczestnikami liturgii w Arcybiskupim Seminarium Duchownym. 

Zdjęcia

Zdjęcia na stronie Archidiecezji