Tegoroczna kolęda misyjna miała inny niż zazwyczaj przebieg. Mali kolędnicy nie pukali do naszych drzwi, a ulice naszej parafii nie rozbrzmiewały ich radosnym śpiewem. Jednak panujące w kraju warunki epidemiczne nie przeszkodziły małym kolędnikom misyjnym w okazaniu swego wielkiego serca! Scenkę kolędową mogliśmy obejrzeć w Katedrze.

Łącznie w tegoroczne dzieło kolędowe zaangażowało się 21 dzieci, które przygotowały scenkę przedstawioną podczas trzech mszy świętych w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie dzieci ubrane były w barwne stroje - Azjatów, Afrykańczyków, Latynosów, nie zabrakło Maryi, Józefa i małych aniołków. Dzieci przybliżyły cel i ideę misyjnego kolędowania w recytowanych wierszach, a na koniec zaśpiewały hymn kolędników, który zawierał tegoroczne hasło: „Eitim canapó Tupã napé” (wymowa: Einczin kanapo Tupa napé), co oznacza „Radujcie się bracia w Panu”.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kolędników misyjnych za ich trud i poświęcenie. Zebrane z tej okazji ofiary są przeznaczone na cele misyjne, w tym roku szczególnie na pomoc dzieciom w Boliwii, Brazylii, Czadzie, Kamerunie, Republice Konga, RCA, Kazachstanie.

Galeria zdjęć