12 września 2020 roku odbyła się XII Międzyzakonna Pielgrzymka Osób Konsekrowanych do Matki Bożej Gostyńskiej na Świętej Górze. Z Moraska wyruszyły siostry nowicjuszki wraz z mistrzynią s. Anną. Na miejscu reprezentacja powiększyła się dzięki obecności sióstr z Ostrowa oraz s. Zofii Dyczko ze Szczecina.

W czasie pielgrzymki rozważany był temat: „Wielka Tajemnica Wiary”, jaką jest Eucharystia. Dzięki konferencji ks. prof. Jacka Hadrysia wszyscy pielgrzymi przybliżyli sobie wartość Eucharystii w nauczaniu Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nie zabrakło również wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, który w czasie homilii podkreślał rolę Eucharystii i Niepokalanej w życiu Kościoła. Zapewniał, że chroniąc się między tymi dwoma filarami, „Łódź Piotrowa” przetrwa każdą burzę. Po zakończonej Mszy Świętej wszyscy uczestnicy wyruszyli w procesji z relikwiami Krzyża Świętego do ołtarza polowego, kończąc spotkanie Koronką do Bożego Miłosierdzia i odśpiewaniem suplikacji.

Później był czas na wspólne spotkanie z przedstawicielami różnych zakonów żeńskich i męskich przy ciepłej herbacie i ciastku. Umocnieni na duchu i ciele wszyscy wracali do swoich domów zakonnych pełni pokoju i radości.

Galeria zdjęć