Siostry Misjonarki dołączają się do zaproszenia do duchowego udziału w Jasnogórskiej Nocy Czuwania, które kierują na swojej stronie Księża Chrystusowcy: 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

XXXV Jasnogórska Noc Czuwania w intencji Polonii i jej duszpasterzy odbędzie się jak zawsze w trzeci piątek października. W tym roku termin przypada w dniach 16/17 października 2020 r. Ze względów epidemicznych przyjęliśmy formę transmisji internetowej i serdecznie zachęcamy do zorganizowania wspólnej modlitwy i włączenia się w transmisję w parafii. Link do transmisji internetowej live będzie dostępny na naszej stronie (www.chrystusowcy.pl) i Facebook oraz na stronie Jasnej Góry (www.jasnagora.pl) i stronie czuwania (www.czuwanie.chrystusowcy.pl)

Msza św. transmitowana będzie przez TV Trwam i Radio Maryja.

Spotkanie odbywa się w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II pod hasłem: „W oparciu o Ewangelię i Eucharystię”. Są to słowa z wypowiedzi Ojca Świętego św. Jana Pawła II skierowanej do polskich emigrantów:

„Wspomniałem na początku o wielkiej wspólnocie, jaką tworzą Polacy żyjący w kraju i poza jego granicami. Tworzyła się ona przez przeszło tysiąc lat. W oparciu o Ewangelię i Eucharystię Polacy żyjący poza krajem głęboko odczytują wszystko to, czym żyje ich Ojczyzna, jej troski, smutki,  niepowodzenia, nadzieje i radości. Odczuwają to podobnie jak Polacy w kraju. Cały bowiem Kościół polski stara się wnikać w problemy emigracji i nieść jej pomoc duchową.”

św. Jan Paweł II, Przemówienie do Polaków w Chile, Santiago de Chile 4 IV 1987 

Plan tegorocznego czuwania:

20.00 - powitanie
20.30 - różaniec - Nowicjat 
21.00 - Apel Jasnogórski - ks. dr Marek Grygiel SChr - Ekonom Generalny
21.30 - klerycy WSD TChr
22.20 - siostry Misjonarki
23.00 - Msza św. i zakończenie - ks. Krzysztof Olejnik SChr - Przełożony Generalny
- Homilia - ks. Bogusław Burgat SChr - Wikariusz Generalny

Dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo zapraszamy do łączności przez transmisję internetową, Radio Maryja, Telewizję Trwam i Radio Jasna Góra.

www.czuwanie.chrystusowcy.pl
tel.+48 503 927 092

Plakat

Grafiki do pobrania z: https://we.tl/t-tf1jounWNu