10 lipca 2020 r. poprzez obrzęd obłóczyn 6 postulantek zostało przyjętych do nowicjatu naszego Zgromadzenia. Do grona nowicjuszek będących na drugim roku dołączyły dziś: s. Kinga Dulęba, s. Justyna Iskierka, s. Roksana Ossowska, s. Emilia Sobieska, s. Katarzyna Blicharz i s. Patrycja Skorupa.

Uroczystej ceremonii przewodniczył bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, który w imieniu Kościoła i Zgromadzenia wręczył siostrom ich nowy strój zakonny oraz Konstytucje. Podczas Nieszporów ks. Biskup skierował do nowo obleczonych sióstr słowo, w którym wyjaśniał znaczenie szaty – habitu, jaki otrzymały. Nawiązując do historii Eliasza i Elizeusza zwrócił uwagę, że zewnętrzny wymiar habitu zawsze będzie ustępował jego wewnętrznemu znaczeniu. Podobnie jak w życiu Elizeusza, który odziedziczył po Eliaszu nie tylko płaszcz, ale i „dwie części jego ducha”, tak i w życiu misjonarki piękno zewnętrzne musi mieć zawsze swoje źródło w Duchu Świętym, modlitwie, zawierzeniu Matce Bożej i patronom, a także w duchowości Zgromadzenia przekazanej nam przez Ojca Założyciela.

W tym bardzo radosnym dla nas wydarzeniu wzięły udział obecne w Morasku Delegatki na IX Kapitułę Generalną. Dziękujemy Bogu za dar nowych powołań do służby dla dobra duchowego Polonii świata i modlimy się zarówno za siostry nowicjuszki, jak również s. Annę Jemioło, nowo mianowaną mistrzynię nowicjatu.  

Galeria zdjęć