W niedzielę 5 lipca, w dniu wolnym od obrad, siostry delegatki uczestniczące w Kapitule udały się do swojego Założyciela o. Ignacego Posadzego. Sługa Boży, który jest również Współzałożycielem Zgromadzenia Księży Chrystusowców, pochowany jest w kaplicy seminaryjnej Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu.

Tam, wspólnie z naszymi Braćmi siostry odmówiły różaniec i uczestniczyły we Mszy Świętej, której przewodniczył Wikariusz Generalny, ks. Bogusław Burgat. Za wstawiennictwem o. Ignacego jak również Sł. Bożego kard. Augusta Hlonda, którego rocznica urodzin przypadała tego dnia, modliliśmy się razem o dalsze błogosławieństwo i liczne powołania dla obu Zgromadzeń, a także o coraz większe umiłowanie sprawy Bożej wśród Polonii.

Dzięki życzliwości ks. Superiora Marcina Stefanika odwiedziłyśmy najważniejsze miejsca w seminarium, obejrzałyśmy pamiątki związane z naszym Założycielem, a po Eucharystii zostałyśmy zaproszone na obiad. W refektarzu ks. Generał Krzysztof Olejnik złożył życzenia nowo wybranej Matce Ewie oraz radzie generalnej sióstr. Matka podziękowała za modlitwę w intencji Kapituły i zapewniła o wzajemnej pamięci modlitewnej ze strony sióstr misjonarek. 

Galeria zdjęć