4 lipca 2020 r. Matka Ewa Kaczmarek MChR została wybrana przełożoną generalną na drugą kadencję w Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla.  

Matka Ewa wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej w 1986 r. Pierwszą profesję zakonną złożyła w 1989 r., a wieczystą w 1994 r. Pełniła w Zgromadzeniu wiele obowiązków: pracowała m.in. w kuchni, a następnie w szkole jako katechetka. Pełniła posługę przełożonej wspólnoty lokalnej, a przez 8 lat pracowała w formacji młodych sióstr jako mistrzyni junioratu. W latach 2008-2014 była wikarią generalną, a w latach 2014-2020 przełożoną generalną Sióstr Misjonarek. W roku 2006 uzyskała tytuł doktora w zakresie Historii Kościoła na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest konsultorem Komisji ds. Polonii i Polaków za Granicą. 

W dalszej kolejności Wikarią generalną i I radną została s. Alicja Wenc MChR, II radną generalną – s. Urszula Fabisiak MChR, III radną – s. Bernadeta Pasińska MChR i IV radną- s. Anna Jemioło MChR.

Wybór Matki Ewy i rady generalnej nastąpił podczas trwającej IX Kapituły Generalnej Zgromadzenia. W dniu tym gościłyśmy w naszym domu abpa Stanisława Gądeckiego, który przewodniczył porannej Eucharystii i wygłosił do nas homilię. Matkę Ewę i radę zawierzamy Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi, prosząc o wszystkie potrzebne dary na kolejne 6-lecie przewodniczenia Zgromadzeniu.    

 Rada

Rada Generalna Zgromadzenia

Więcej zdjęć