Minęły już dwa tygodnie naszej posługi w szpitalu w Wolicy, wśród chorych zakażonych koronawirusem. Z naszej trójki zostałyśmy dwie: s. Barbara i s. Iga, gdyż wynik naszych pierwszych wymazów dla s. Justyny okazał się dodatni i została przewieziona do izolatorium w Poznaniu.

Przechodzi wirusa bezobjawowo i jak tylko wyniki kolejnych wymazów będą ujemne, gotowa jest dalej służyć chorym. Nadal są z nami bracia Kapucyni, z którymi dzielimy troskę o pacjentów.

Większość naszych chorych to osoby w podeszłym wieku, w ciężkim stanie, które oprócz koronawirusa cierpią na wiele innych schorzeń. Potrzebują pomocy w najprostszych codziennych czynnościach, takich jak: mycie, ubieranie, zmiana pampersa, czy jedzenie. Oprócz tego staramy się pomagać pielęgniarkom przy podawaniu leków i opatrywaniu ran, szczególnie odleżynowych. Nasi podopieczni nie mają możliwości spotkać się z najbliższymi, a wielu z nich nie jest świadomych  i nie rozumie obecnej sytuacji związanej z pandemią. Widzą tylko personel ubrany szczelnie w kombinezony. To wszystko wzmaga w nich poczucie opuszczenia i samotności. Staramy się, na ile to możliwe, rozmawiać i być przy nich w cierpieniu.

Oprócz posługi chorym, naszą obecnością próbujemy wspierać również personel medyczny, gdyż dla nich i ich rodzin jest to także bardzo trudna sytuacja.

Cieszymy się, że dołączyło do nas dwoje kolejnych wolontariuszy: ks. Paweł - salwatorianin i Ania - studentka z Katowic, którzy w najbliższym czasie rozpoczną swoją posługę.

Każdego dnia późnym popołudniem spotykamy się na Eucharystii i Adoracji, zawierzając naszych chorych i personel Bożemu Miłosierdziu i prosząc o ustanie epidemii.

Pomimo trudu, jest to dla nas cenne przeżycie swoistych rekolekcji, kiedy pomagając chorym, doświadczamy, że dotykamy samego Chrystusa, który w nich cierpi. To wszystko rodzi w nas większą wdzięczność Bogu za zdrowie i siły, którymi możemy się w sposób szczególny teraz dzielić.

Dziękujemy za wszelkie wsparcie modlitewne i dalej o nie prosimy.

Pozdrawiamy serdecznie, s. Barbara i s. Iga.

Oby tylko Chrystus był głoszony!

Galeria zdjęć