W ubiegłym tygodniu w naszym województwie pomorskim zakończyliśmy ferie zimowe, które spędziliśmy wspólnie z dziećmi bardzo aktywnie. Z inicjatywy Parafialnego Zespołu Caritas, wolontariuszy i członków Pracowni Miłosierdzia „Św. o. Pio” we Władysławowie zorganizowaliśmy ZIMOWISKO pt. „Idź i kochaj”.

Inspiracją do tematu była piosenka Siewców Lednicy nosząca właśnie ten tytuł. Nasze zaproszenie skierowaliśmy do dzieci ze Szkoły Podstawowej. Na spotkania, od poniedziałku do piątku, w pierwszym tygodniu ferii uczęszczało 37 dzieci, a także młodzież z Zespołu Caritas, wolontariusze i członkowie Pracowni Miłosierdzia. Cała grupa liczyła ok. 50 osób. Każdy dzień rozpoczynaliśmy wspólną modlitwą i pysznym śniadaniem, był czas na deser, a każdy dzień zakończony był obiadem. W auli domu parafialnego mieliśmy różnego rodzaju warsztaty integracyjne, zabawy zręcznościowe, tańce. Nie zabrakło również pochylenia się nad Słowem Bożym, które uczyło nas, jak kochać siebie i innych. Jednego dnia zimowiska zastanawialiśmy się nad miłością Maryi, która jest mistrzynią Pięknej Miłości. Dzieci pisały do Niej listy, które następnie zaniosły wspólnie do groty z figurą Matki Bożej Pięknej Miłości, znajdującej się na terenie naszego kościoła. Mieliśmy także warsztaty kulinarne, plastyczne, a ich efektami mogliśmy podzielić się z chorymi z naszej parafii, do których poszliśmy w ramach nauki kochania bliźniego w praktyce. Innego dnia zimowiska aula parafialna zamieniła się w kino, gdzie obejrzeliśmy bajkę pt. „Największy z cudów”, który pomógł nam bardziej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i lepiej się do niej  przygotować. 

Nasze spotkanie zostało uwieńczone Mszą Św. której przewodniczył ks. Proboszcz Marek Jarząbek, a także uroczystym rozdaniem dyplomów dla każdego uczestnika. Zimowisko cechowała ogromna radość i wzajemna życzliwość. Starsi członkowie Pracowni Miłosierdzia byli ogromnie wdzięczni, że mogli wziąć udział w zimowisku i mimo młodzieńczego hałasu stwierdzili, że wspólnie spędzony czas wpłyną na odmłodzenie ich ducha.

Galeria zdjęć