„Wy, drodzy konsekrowani bracia i siostry, jesteście zwyczajnymi mężczyznami i kobietami, którzy widzieli skarb wart więcej niż cała majętność świata. Dla niego porzuciliście rzeczy cenne, takie jak dobra materialne, jak utworzenie własnej rodziny. Dlaczego to uczyniliście? Ponieważ zakochaliście się w Jezusie, widzieliście w Nim wszystko i porwani Jego spojrzeniem, pozostawiliście resztę”.
 
Słowa Papieża Franciszka wygłoszone w uroczystość Objawienia Pańskiego wprowadziły nas w radosne przeżywanie Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, obchodzonego w Kościele po raz 24. 2 lutego wspólnotą z Moraska oraz naszych pobliskich placówek udałyśmy się na celebrację Eucharystii do katedry w Poznaniu, gdzie Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Stanisław Gądecki, Metropolita poznański. Po homilii licznie zgromadzone osoby konsekrowane sióstr, braci i ojców wspólnie odnowiły akt ślubów posłuszeństwa, ubóstwa i czystości. Po zakończonej liturgii świętowanie miało swoją kontynuację w seminarium duchownym, gdzie po posileniu ciała wszyscy zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć świetnie przygotowaną przez kleryków i ich przyjaciół sztukę teatralną, komedię „Świętoszek” Moliera.  
 
Dzień wcześniej uczestniczyłyśmy tradycyjnie w Sympozjum Życia Konsekrowanego Archidiecezji Poznańskiej u Ojców Karmelitów. 
 
Bogu niech będą dzięki za Jego niewysłowiony dar!