W przeddzień uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP w tarnowskiej Katedrze odbył się dzień skupienia dla grup DSM. Brało w nim udział około 50 dziewcząt z sześciu parafii dekanatu Tarnów-Południe. 

„Cała piękna jesteś, Przyjaciółko moja” - taki temat towarzyszył nam tym razem. Wraz z Maryją szukałyśmy odpowiedzi na pytanie: co to znaczy być dobrym przyjacielem? Śpiew, warsztaty plastyczne, praca w grupach nad tematem przyjaźni, a przede wszystkim bycie razem wypełniało nasz wspólny czas. Punktem kulminacyjnym była Eucharystia w tarnowskiej Katedrze, podczas której słowo do dziewcząt skierował ks. Daniel Świątek, diecezjalny duszpasterz DSM.

Swoimi wrażeniami ze spotkania podzieliły się Martyna, Julia i Dominika z parafii Świętej Rodziny: „Na dniu skupienia w Katedrze jesteśmy drugi raz. Podzieliłyśmy się w grupy, robiłyśmy plakaty i śpiewałyśmy piękne piosenki. Uczestniczyłyśmy we Mszy Świętej, na której ks. Daniel Świątek wygłosił kazanie na temat piękna. Po Mszy udałyśmy się na pyszny obiadek. Lecz najbardziej podobały nam się warsztaty plastyczne, które odbyły się tuż po skończonym posiłku. Wykonałyśmy własnoręcznie bombki. Bardzo podobało nam się spotkanie, które odpowiednio przygotowało nas do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z chęcią będziemy uczestniczyć w następnym spotkaniu”.

Galeria zdjęć