W środę 30 października w naszej parafii w Płotach odbył się kolejny Bal Świętych. O godz. 17.00 w kościele zebrały się dzieci wraz z rodzicami na krótkiej modlitwie a następnie wszyscy udali się na salkę parafialną. Piosenką Arki Noego „Święty, Święty uśmiechnięty” rozpoczęliśmy bal.

Cieszymy się, że w tym roku w zabawie uczestniczyło ponad 60 dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej. Większość uczestników przebrała się za swoich patronów lub innych ulubionych świętych. Specjalna komisja wyróżniła trójkę dzieci za najpiękniejszy strój, wyłoniono także spośród dzieci królową i króla balu.

Bal nie byłby taki udany, gdyby nie młodzież przygotowująca się do bierzmowania, która przygotowała dekorację salki, a także animowała zabawy i tańce dla dzieci. Cieszymy się także ogromnym zaangażowaniem rodziców, którzy przygotowali pyszne wypieki, które bardzo smakowały wszystkim uczestnikom zabawy. Ciekawą atrakcją dla dzieci była „fotobudka”, poprzez którą dzieci mogły wcielić się w różnych świętych. Dobrze, że dzieciom podobał się bal, poprzez który dziękowaliśmy Bogu za tak wielu wspaniałych orędowników w niebie.

Galeria zdjęć