Ślubowi ubóstwa, ostatniej z trzech rad ewangelicznych omawianych w trzyletnim cyklu w naszym Zgromadzeniu, poświęcona była sesja formacyjna w Morasku w dniach 25-27 października. Wzięło w niej udział blisko 40 sióstr profesek z miejscowej wspólnoty oraz z innych miast z Polski i z Białorusi.

Podobnie jak w poprzednich latach spotkanie poprowadzili Ojcowie Dominikanie z Ośrodka Tabgha: o. Tomasz Gaj OP i o. Łukasz Kubiak OP.

Impuls do prac w grupach warsztatowych dał nam należący już do klasyki film „Ludzie Boga” Xaviera Beauvois. Z obrazu wspólnoty trapistów wyłoniło się wiele pytań, na które w kolejnych dniach wspólnie szukaliśmy odpowiedzi, m.in.: o nasze potrzeby posiadania wartości materialnych i niematerialnych, o znaki ubóstwa przyjętego pogodnie oraz tego, które jest sfrustrowane, w końcu o samą istotę ślubu jako konieczności, by w pełni zamieszkał w nas Bóg.

Część sesji przeznaczona została także tematyce komunikacji bez przemocy. Wbrew pozorom ta dziedzina życia we wspólnocie okazała się być ściśle połączona z ubóstwem rozumianym jako całkowitym darem z siebie.

Galeria zdjęć