Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego, którego organizatorami są stypendyści z krakowskiej wspólnoty Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, rozpoczęły się w piątkowe popołudnie 3. Biegiem Papieskim.

Bieg miał na celu nie tylko uczczenie św. Jana Pawła II, ale również podkreślenie, jak ważne jest w życiu człowieka prawidłowe funkcjonowanie sfery duchowej, umysłowej i fizycznej. Bieg odbył się na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II. W sobotnie popołudnie Rynek Główny zamienił się w miejsce tańca i radości a to za sprawą młodych ludzi w Fundacyjnych koszulkach i zorganizowanego przez nich happeningu. Zebrana młodzież, mieszkańcy Krakowa i wielu turystów zatańczyło wspólnie popularną belgijkę. Następnie młodzież udała się do Bazyliki św. Floriana, aby tam uczestniczyć we wspólnej Eucharystii i Adoracji.

Niedzielne przedpołudnie stypendyści spędzili na kweście w krakowskich parafiach, a także w parafii św. Jadwigi Królowej, gdzie zorganizowali Miasteczko Rodzinne z wieloma atrakcjami. O godz. 10.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II miała miejsce uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza, który nawiązując do tegorocznego hasła Dnia Papieskiego : „Wstańcie, chodźmy”, zachęcał, aby stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa. Podkreślał, że świat potrzebuje ludzi młodych, tych których tak bardzo ukochał św. Jan Paweł II. Zwieńczeniem obchodów był koncert Fundacyjnej scholii, a także uwielbienie prowadzone przez zespół Mate.O w kinie Kijów Centrum.

s. Sylwia Chojnacka MChR

Galeria zdjęć