W ostatni weekend września Morasko wypełniło się obecnością rodzin i przyjaciół sióstr misjonarek. Bogaty program spotkania obejmował przede wszystkim sferę duchową, przez którą naszych najbliższych poprowadził o. Bonifacy Jankowiak CCG, przełożony prowincjalny Braci Pocieszycieli.

W swoich konferencjach skupionych wokół tematu „Jezus jest Panem mojego życia” ojciec zachęcał do refleksji, kim Chrystus jest osobiście dla każdego i każdej z nas. Wiele duchowych przemyśleń, ale i radości dostarczyła także po raz kolejny wystawiana sztuka o św. Stanisławie Kostce, którą odegrały siostry nowicjuszki – był to pewien rodzaju debiut dla sióstr, gdyż na widowni obecni byli ich rodzice. Wspólnota tak wielu osób z różnych zakątków Polski i zagranicy zacieśniła się dzięki modlitwie, jak też spotkaniom rekreacyjnym, z których w pamięci pozostanie na pewno zorganizowany dla uczestników konkurs, gra Taboo, czy uwielbienie Pana przez taniec.

Dziękujemy s. Janinie, wikarii, za całościową organizację spotkania oraz wszystkim siostrom i naszym bliskim za wspaniałą atmosferę. Do zobaczenia kolejnym razem!

Galeria zdjęć