14 września 2019 r., w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, M. Ewa Kaczmarek przyjęła do postulatu Zgromadzenia 6 kandydatek. Kinga Dulęba, Justyna Iskierka, Roksana Ossowska, Emilia Sobieska, Katarzyna Blicharz i Patrycja Skorupa rozpoczęły tym samym pierwszy etap swojej formacji zakonnej.

Po odsłuchaniu fragmentu Ewangelii o cudownym połowie ryb, który odczytała mistrzyni postulatu s. Małgorzata Żołądek, słowa powitania i życzeń skierowała do najmłodszych misjonarek Przełożona Generalna. Wyraziła w nich swoją radość z ich wyboru: „Gratuluję wam tego, że odważyłyście się wykonać ten krok. Razem z Janem Pawłem II, naszym wielkim patronem, chcę wam dzisiaj powiedzieć: Nie bój się, wypłyń na głębię, jest przy tobie Chrystus.” Życzyła postulantkom także świętości, która będzie radosna, pogodna, jasna i czysta, tak, by ci, którzy będą się z nimi spotykać, widzieli, że są szczęśliwe z tego powodu, że zostały wybrane.

W kaplicy w obecności całej wspólnoty postulantki odmówiły Akt Zawierzenia się Maryi Niepokalanej, a po zakończonych modlitwach wieczornych radosne świętowanie kontynuowano w refektarzu.

Bogu niech będą dzięki, że ciągle obdarza młode osoby darem powołania i uzdalnia je do odpowiedzi na to wyjątkowe zaproszenie!

Galeria zdjęć